Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost dodání, výhodná cena, doporučuji nákup

2020-03-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Doporučuji všem, kteří potřebují vyměnit, případně nově namontovat elektroměrový rozvaděč. Jen nevím, jak to bude v dnešní době s dopravou ze Slovenska. Při mé objednávce došlo zboží za 2 dny.

2020-03-25

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Potřeboval jsem jednofázový, jednotarifní elektroměrový rozvaděč. Nikde jinde nebyl.

2020-03-12

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jasný a srozumitelný WEB obsahující podrobné informace o výrobcích v sortimentu, a v neposlední řadě mají na skladě výrobky, které jsem jinde prostě nenašel.

2020-02-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychle a bez problémů.

2020-02-17

Jaký elektroměrový rozvaděč koupit?

Jaký elektroměrový rozvaděč koupit?

Na co se zaměřit při koupi elektroměrového rozvaděče?

Podle jakých kritérií vybrat elektrický rozvaděč - a co nejjednodušší? Vždyť ne každý je elektrikář. Objektivně, bez zavádění či obchodních triků? Přečtěte si pár tipů, na co se soustředit při výběru rozvaděče.


V první řadě je zde povinná část - to, co máte na výkrese elektrické přípojky je pro Vás závazné.
Důležitý je typ rozvaděče a tudíž jeho výbava (elektroměrový jednotarifní, dvojtarifní - jestli budete mít nějakou zlevněnou sazbu sjednanou na určitý čas, topení, teplou vodu). Případně provedení podle umístění (pod omítkou, volně stojící pilířový rozváděč atd.) A ještě vstupní hlavní jistič - jeho síla, hodnota v ampérech např. 25A, 32A, ... - tedy technické parametry, které je třeba dodržet.

 

Pokud pouze vyměňujete elektroměrový rozvaděč za nový, tak všechny tyto údaje dodržíte původní.

A co je nepovinné (doporučeno)? Výrobce a jeho typové označení - materiál, plast případně kov.

 

Máme na to zákon o ochraně hospodářské soutěže, o který se stará Antimonopolní úřad. (Ve zkratce - žádný projektant na světě Vám nemůže určit čí výrobek si koupíte, pouze jeho požadované parametry)

 

A tedy výběr rozvaděče:

  • Podle typu
  • Podle materiálů, z nichž je zhotoven

 

Myslím, že typ jsem Vám ozřejmil dostatečně.

Materiál rozvaděče - trocha historie. My starší pamatujeme ještě dřevěné a tedy hořlavé rozvaděče, bez krytí proti nebezpečnému dotyku a zatékání vody. Ta doba je naštěstí už dávno pryč. Přišla éra ocelových rozvaděčů, problémem však byla povrchová úprava. I tehdejší "škodovky" nám do dvou let korodovali z téhož důvodu - měli povrchovou úpravu, která byla vhodná pouze pro vnitřní použití, pod střechou v suchu.

 

A současnost? Všechny ocelové stroje a zařízení se před barvou pozinkují, či jinak chemicky upravují. Dnes vydrží dvacet let i když na ně prší. Při tomto ošetření plechu jsou ocelové rozvaděče stále důstojným konkurentem plastovým. Vždyť i plastové mají své mouchy. Pevné sklolaminátové rozvaděče, které působí navenek jako nezničitelné, na intenzivním sluníčku ztrácejí svůj hladký povrch, vycházejí z nich na povrch skleněná vlákna. Samozřejmě pomoc je jednoduchá. Natřít tento plastový rozvaděč epoxidovou barvou a zas je na roky klid. A k těm sklolaminátovým - i když je několik výrobců, použitý materiál je většinou stejný.

 

A tedy jak vybrat?

 

Zvažujte následující:

  • provedení
  • kvalita použitých materiálů náplně rozvaděčů
  • kompletnost výrobku
  • přístup k prvkům v rozvaděči / jak dlouho se bude elektrikář trápit, než ho zapojí / a
  • v neposlední řadě i tradice výrobce
  • počet vyrobených rozvaděčů ...
  • design
  • cena

 

Doufám, že jsem pomohl.

Miroslav Křížek