Často kladené dotazy - FAQ

Co musí obsahovat staveništní rozvaděč?

Staveništní rozvaděč slouží na rozvod elektrické energie na stavbách, jako dočasný zdroj pro napájení různých zařízení a nářadí. Zásuvky, osazené v staveništním rozvaděči musí být jištěny kromě jističů i proudovým chráničem. Důležitým prvkem je i nouzový vypínač na povrchu rozvaděče, který má být snadno přístupný a viditelný pro potřebu rychlého vypnutí.

Stupeň ochrany IP při staveništním rozvaděči by mel být minimálně IP44 pro zajištění dostatečné ochrany proti vlhkosti. K staveništnímu rozvaděči také nesmí chybět dokumentace, která obsahuje osvědčení o kusové zkoušce a výrobní číslo rozvaděče.

Co je to elektroměrový rozvaděč?

Elektroměrové rozvaděče jsou součástí elektrické instalace každého obytného či průmyslového prostoru, domů, bytů, nákupních center, výrobních hal. Elektroměrový rozvaděč je určen pro rozvod elektrického proudu a měření spotřebované elektrické energie. Zpravidla obsahuje elektroměr a hlavní jistič. Elektroměrové rozvaděče se liší dle provedení na samostatně stojící pilíře pro upevnění na předem zhotovenou betonovou podstavu, rozvaděč s pilířem a zemním dílem pro zahrabání do země, nebo také jako samostatná skříň pro zazdění do plotu, nebo do zdi. Podle nových předpisů je nutné elektroměrový rozvaděč umístit na volně přístupném místě dostupném pro pracovníky distribučních společností pro jejich kontrolu nebo odpočtu spotřebované elektrické energie.

Co obsahuje elektroměrový rozvaděč?

Každý elektroměrový rozvaděč zpravidla obsahuje elektroměr, který slouží na odpočet spotřeby elektrické energie. Dále je také osazen vodiči propojenou montážní deskou s připojovacíma svorkami, které slouží na připojení rozvaděče a samotného elektroměru do sítě. V rozvaděči je osazen hlavní jistič, který slouží pro odpojení rozvaděče (také bytu, domu) od elektrického proudu. Svorky a jističe jsou pod krytem, který se musí dát zaplombovat, aby bylo znemožněno manipulaci s tzv. neměřenou částí – zamezení černého odběru. Když si zakoupíte nový elektroměrový rozvaděč, ať už přímo u výrobce nebo v obchodě s elektroinstalačním materiálem, musí obsahovat také osvědčení o kusové zkoušce a prohlášení o shodě s výrobním číslem.

Co je to rozvaděč?

Je elektrické zařízení určené pro rozvod nebo měření elektrického proudu. Instalují se do něj přístroje jako jističe, proudové chrániče, pojistkové odpínače, elektroměry, vypínače a různé ochranné, signalizační a ovládací prvky. Rozvaděče nejčastěji rozdělujeme na vnitřní nebo venkovní. Vnitřní rozvaděče v bytových a domovních instalacích představují tzv. bytové, či modulové rozvodnice, které obsahují jističe a proudové chrániče jistící různé světelné či zásuvkové okruhy. Venkovní rozvaděče jsou umístěny mimo obytných prostor, většinou slouží na měření spotřebované elektrické energie a obsahuji také hlavní vypínač pro případné odpojení přívodu do bytu nebo domu. Podle nových předpisů je nutné venkovní rozvaděč umístit na místo přístupné pro technika distribuční společnosti a umožnit mu tak kontrolu a odpočet elektroměru bez nutnosti vstupu na náš pozemek – rozvaděč je nutné umístit na hranici pozemku zazděním do plotu nebo použít pilířový rozvaděč se zemním dílem bez nutnosti jeho zazdívání.

Jaké jsou způsoby dopravy?

Zajištěny jsou dva způsoby dopravy: kurýrní společnost, která vás bude při dodání kontaktovat. Zásilkovna, balíček Vám přijde na vámi zvolené výdejní místo. Při převzetí je třeba nadiktovat kód, který vám přišel sms zprávou. Poskytujeme dopravu i naším rozvozem, platí to při větších objednávkách.

Je možná platba kartou?

Platba je možná po dokončení objednávky bankovním převodem, online bankovním převodem prostřednictvím platební brány nebo při převzetí zboží od kuriéra.

Jaké jsou způsoby platby?

U nás můžete platit kartou online, bankovním převodem nebo formou dobírky.

Jaký je rozdíl mezi elektroměrovým rozvaděčem RP+ZD - RP/F+ZD?

RP+ZD – výškově je nižší, cenově je dražší, výhoda větší kabelový prostor.

RP/F+ZD – výškově je vyšší, cenově je levnější, nevýhoda menší kabelový prostor.

Kolik tarifní je můj elektroměrový rozvaděč?

Počet tarifů, při našem označení rozvaděčů naleznete v názvu rozvaděče pod číslem před písmenem R. Číslo 1 označuje jednotarifní rozvaděč, číslo 2 označuje dvoutarifní rozvaděč. Příklad: E1R –jednotarifní rozvaděč, E2R –dvoutarifní rozvaděč.

Jak si obnovit zapomenuté heslo?

V prípade, že jste zapomněli heslo pro přihlášení se do svého účtu na našem webu, stačí pod přihlašovacími údaji (mailová adresa, heslo) kliknout na odkaz „Zapomenuté heslo“, zobrazí se Vám nové okénko, kde je třeba zadat vaši mailovou adresu a kliknout na žluté tlačítko ,,Získat nové heslo,, na mailovou adresu Vám přijde mail s názvem ,,Žádost o změnu hesla,, tento mail otevřete a naleznete v něm odkaz na který kliknete. Po kliknutí na tento odkaz Vám přijde poslední mail s názvem ,, Vaše nové přihlašovací údaje, kde bude systémem vygenerováno vaše nové heslo.

Platí doprava zdarma u elektroměrových rozvaděčů?

Při zakoupení kteréhokoli elektroměrového rozvaděče platí doprava zdarma, v případě, že si objednáte k němu nějaké menší zboží jako: vypínač, rozvodnice (menší), průmyslovou zásuvku nebo vidlici, jistič, proudový chránič, který lze přibalit dovnitř rozvaděče, stále platí doprava zdarma . V takovém případě je třeba při objednávce zvolit způsob platby: bankovním převodem, po odeslání objednávky Vám bude zaslána předfaktura s částkou bez dopravy, kterou následně uhradíte. Pokud si doobjednáte k rozvaděči větší zboží např: 30m kabelu, zásuvkovou rozvodnici apod., tak doprava se Vám započítá dle poplatků kurýrní služby.

Splňují elektroměrové rozvaděče SFOS normy?

Elektroměrové rozvaděče SFOS jsou pravidelně testovány a certifikovány ISO 14001 a ISO 9001. Dodržují všechny normy požadované legislativou a splňují standardy energetik pro Českou i Slovenskou republiku.

Dostanu slevu při objednávce?

Slevu je možné obdržet jako stálý zákazník při pravidelném odběru elektroinstalačního materiálu nebo elektroměrových rozvaděčů, jakož i při větší objednávce elektroinstalačního materiálu nebo rozvaděčů.

Kdy mi přijde balíček?

O odeslání vaší objednávky budete informováni mailem. Termín doručení závisí od kurýrní společnosti, která vás bude kontaktovat. Samozřejmě je více faktorů, které mohou dodání vaší objednávky ovlivnit, jako například způsob platby, který jste si zvolili. Při platbě převodem na účet čekáme na přijetí vaší platby, teprve potom Vám bude balík odeslán. Při zpracování vaší objednávky může nastat situace, že tovar není skladem, což znamená delší doručení. Termín doručení také závisí na počtu objednaných kusů a počtu objednávek v daný den.